MEZOTERAPIA

Mezoterapia to popularny zabieg poprawiający kondycję skóry. Odpowiednie odżywienie to najlepsze, co możemy dać naszej skórze. Kiedy skóra jest odwodniona, wysuszona, zniszczona przez słońce, pozbawiona blasku warto zaaplikować jej odpowiedni koktajl witaminowy. Różnorodne, indywidualnie dobrane koktajle odżywcze docierają w głąb skóry - czyli tam, gdzie nie przeniknie żaden krem!

Zabiegi mezoterapii mają bardzo szerokie zastosowanie. Można stosować je na twarz, dekolt, szyję, grzbiety dłoni, owłosioną skórę głowy. Stosowane preparaty zawierają kwas hialuronowy lub wzbogacone są o witaminy, sole nieorganiczne, pierwiastki śladowe, kofeinę lub glicerynę.

Zabieg polega na wykonaniu przez lekarza serii nakłuć w niewielkich odstępach i podaniu w powierzchowne warstwy skóry odpowiednio dobranego preparatu. U osób wrażliwych na ból obszar iniekcji znieczulany jest kemem.

Zabiegi mezoterapii dają najlepsze efekty gdy wykonuje się je w seriach. Najczęściej zaleca się wykonanie trzech sesji w odstępach 2 tygodniowych a następnie dawki utrwalające. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się jędrniejsza, dotleniona i wygładzona

Wskazania do zabiegu mezoterapii

  • Regeneracja skóry
  • Profilaktyka przeciwistarzeniowa i przeciwzmarszczkowa

PRZEBIEG ZABIEGU

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Wykonuje on za pomocą igły lub pistoletu nakłucia  w niewielkich odstępach i podaje indywidualnie dobrany koktajl w powierzchniowe warstwy skóry. Poprawia to metabolizm komórek skóry, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenia, stymuluje regenerację skóry, hamuje tworzenie wolnych rodników, odżywia skórę.

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem.

Mezoterapię najlepiej przeprowadzać jesienią, zimą lub wczesną wiosną gdyż ekspozycja na słońce może powodować powstanie przebarwień.

Zabiegi najlepiej przeprowadzać w serii:

Zwykle zaleca się wykonanie 2-4 zabiegów w odstępach co 2-3 tyg. Następnie 1-2 zabiegi co 4-6miesięcy celem podtrzymania efektów terapii

EFEKTY

Natychmiastowym efektem mezoterapii jest wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry. Składniki podane podczas zabiegu działają nawet przez miesiąc stopniowo przywracając gładkość i gęstość skóry oraz wyrównując zmarszczki.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Skórę po mezoterapii należy pielęgnować delikatnymi preparatami i nawilżać skórę. Wskazane jest unikanie słońca oraz przegrzewania, stosowanie kremów z filtrem. Po zabiegu wykonuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Alergia na składniki preparatu
  • Ciąża, okres karmienia piersią
  • Zmiany skórne- stany zapalne, opryszczka
  • Skłonność do powstawania naczynek lub zwłóknień
  • Choroby nowotworowe
  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych

SKUTKI UBOCZNE

Bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach

Zasinienia, krwiaki- w przypadku gdy igła trafi na naczynko krwionośne.

Po zabiegu (w zależności od zastosowanego preparatu) mogą powstać ślady na skórze w postaci punkcików, zaczerwienienia lub zgrubień utrzymujących się 6–72 godzin.

Zapraszamy na konsultację do kliniki
Estetic DecClinic

Umów się na wizytę +48 506 190 577

logo DECCLINIC

Adres

ul.Szczęśliwicka 54 lok. U1 
02-353 Warszawa Ochota

Kontakt