KWAS HIALURONOWY

Zmarszczki to naturalny efekt procesu starzenia się skóry, nie oznacza to, że nie możemy mu przeciwdziałać. W dzisiejszych czasach istnieją możliwości wykorzystania substancji występującej w każdym żywym organizmie- Kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrność. Jego działanie polega na wiązaniu wody. Jedna cząsteczka kwasu zatrzymuje nawet 250 cząsteczek wody, dzięki temu skóra jest odpowiednio nawilżona, jędrna i sprężysta. Ponieważ wraz z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w organizmie spada, skóra staje się bardziej wiotka, odwodniona i pojawiają się na niej zmarszczki. Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej możemy uzupełniać te braki. Kwas hialuronowy wykorzystywany do celów medycyny estetycznej jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii i nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Preparaty kwasu hialuronowego podawane są do głębszych warstw skóry. Stanowi on naturalne wypełnienie bruzd i zmarszczek. Można za ich pomocą wymodelować różnie partie twarzy, nadać im kształt np. powiększać usta, zminimalizować krzywiznę nosa, wypełnić zapadnięcia na twarzy, skroniach i brodzie, unieść policzki. Doskonale nadaje się też do likwidacji wiotkości płatka ucha, oraz płytkich i głębokich zmarszczek.

Rezultaty zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są natychmiastowe. Substancja ta jest dobrze tolerowana przez organizm i rozkładana przez enzymy obecne w ciele. Efekty zbiegów utrzymują się 10-12 miesięcy, po tym czasie należy je powtórzyć. Dzięki temu są one całkowicie odwracalne.

logo DECCLINIC

Adres

ul.Szczęśliwicka 54 lok. U1 
02-353 Warszawa Ochota

Kontakt